Piano-Disc היא ללא ספק אחת ההמצאות המדהימות והמתוחכמות בשטח המוסיקה והפסנתר בעשורים האחרונים! חברת PianoDisc מארה"ב, היא החברה הגדולה בעולם בתחום ה – player piano, הפסנתר המנגן מעצמו. החברה פיתחה מערכת דיגיטלית מתוחכמת, היכולה להיות מותקנת בתוך כל פסנתר אקוסטי, חדש או ישן, כנף או עומד, והגורמת לו לנגן מעצמו כל יצירה או קטע נגינה, משיר פשוט ועד לקונצ'רטו המורכב ביותר, מאלטון ג'ון ועד לרחמנינוב, מהביטלס ועד גרשווין, מיונתן הקטן ועד למעוף הדבורה. כל קטע מנוגן, משחזר בנאמנות מוחלטת את הנגינה שהוקלטה על ידי הפסנתרן, בדיוק כפי שניגן אותו. במילים אחרות: הפסנתר מנגן באמת, הפטישים מקישים, וניתן להנות ממראה הקלידים הנעים, כאילו פסנתרן לא נראה מנגן בהם בווירטואוזיות שלא תאמן. קשה להבין את מיומנותה של המערכת הזאת ואת האפקט שהיא יוצרת, עד שמתנסים בה באופן אישי, ואתם מוזמנים לעולם הפסנתרים למטרה זו בדיוק.

המערכת יכולה לנגן קטעי סולו פסנתר אך גם יכולה לשלב קטעים בהם קטעי הסולו משולבים בליווי תזמורת או להקה המושמעים דרך מערכת המידי של ה- PianoDisc אותה מחברים לרמקולים רגילים. התוצאה: הפסנתר מנגן סולו, והרמקולים מנגנים את ליווי התזמורת או הכלים האחרים, בסינכרוניזציה מלאה עם הפסנתר. הנתונים המבטיחים את התזמון המופלא נמצאים על דיסקים מיוחדים של חברת PianoDisc. לחברה אלפי דיסקים שונים שהוקלטו על ידי מיטב הפסנתרנים, במגוון רחב של סגנונות מוסיקליים.

בנוסף, ניתן להתקין בכל פסנתר מערכת הקלטה של PianoDisc, המאפשרת להקליט ישירות כל קטע שינוגן בפסנתר, כך שניתן יהיה לשחזר את הנגינה בכל הזדמנות בפסנתר זה, או בכל פסנתר אחר שבו מותקנת מערכת של PianoDisc. מערכת ההקלטה איננה מקליטה את צליליו של הפסנתר, אלא מפענחת את הפעולות שמבצע הפסנתרן ושומרת אותם כקובץ נתונים דיגיטלי.

למערכת יישומים מרחיקי לכת בהרבה תחומים - לימודיים, מקצועיים, יצירתיים וכמובן בידוריים - שכן פסנתר עם מערכת PianoDisc בתוכו מהווה אטרקציה בלתי רגילה בכל מקום בו הוא מוצב, בין אם זה בית מלון, פואייה של אולם, מרכז קניות או מסעדה יוקרתית.

התקנת המערכת הממוחשבת אינה פוגעת בפסנתר ומאפשרת להמשיך ולנגן כרגיל, ואף ניתן להצטרף למערכת ולנגן דואט – פסנתרן ו- PianoDisc!

להתרשמות ממגוון המוצרים הרחב של Piano Disc, הכנסו לאתר היצרן : www.pianodisc.com/products

התקנת מערכת PianoDisc היא מורכבת ודורשת מיומנות גבוהה והסמכה מלאה של החברה. לאחרונה נערך בישראל קורס מיוחד ומקיף על ידי המנהל הטכני של חברת PianoDisc, הסמכות העליונה של החברה, קורס בו השתתפתי ועברתי בהצלחה את מבחן ההסמכה.

כיום מותקנות בישראל מערכות של PianoDisc במלונות, מעונות דיור מוגן, אולמות, קניונים, וכמובן בבתים פרטיים.

להדגמת אחת המערכות הייחודיות של PianoDisc, הנכם מוזמנים לאולם התצוגה של עולם הפסנתרים- חנות גדולה ומיוחדת הנמצאת באבן גבירול 48 בתל-אביב.

בשנת 2007 נשלחתי לפולין בכדי להתקין מערכת כזו להנצחת ולדיסלב שפילמן, שעל סיפור חייו המדהים מבוסס הסרט 'הפסנתרן'. כל מי שראה את הפסנתרן, סרטו עטור הפרסים של הבמאי זוכה האוסקר, רומן פולנסקי, מכיר את סיפורו של המוסיקאי היהודי ולדיסלב שפילמן, שנגינתו בפסנתר הצילה את חייו כאשר הבית בו הסתתר בוורשה הפך למפקדה של הצבא הגרמני. קצין גרמני בשם וילם הוזנפלד, שהתנגד למדיניות הנאצים, שמע את נגינתו של שפילמן, הסתיר אותו ודאג לספק לו אוכל ובגדים. עם תום המלחמה חזר שפילמן לעבוד ברדיו פולין ולהלחין מאות רבות של יצירות ושירים, שחלקם פופולריים עד היום בפולין. בלב מרכז הקניות החדש שהוקם על-ידי איש העסקים הישראלי מוטי זיסר בעיר הולדתו של שפילמן, סוסנוביץ, הוחלט להציב פנסתר כנף המסוגל לנגן בעצמו מוסיקה, באמצעות מערכת דיגיטלית מהמשוכללות בעולם, שהותקנה בישראל. על מנת לכבד את זיכרו של שפילמן, יצר חמי בנבנישתי, בעלי 'עולם הפסנתרים' בתל אביב, קשר עם בנו של שפילמן, אנדריי שפילמן, שהעביר לידיו תווים למספר מהיצירות המוכרות ביותר של אביו. הפסנתרן הקלאסי המחונן, צחי סולסקי, המתגורר בימים אלה בצרפת, קיבל עליו את המלאכה של ביצוע היצירות, הקליט אותן בפסנתר המחובר למערכת מידי, והעבירן אלי כקבצי מחשב בחזרה לישראל. היצירות הוזנו לתוך המחשב המחובר לפסנתר הכנף, מתוצרת חברת 'אוטומייסטר', דגם מיוחד במינו בעל צליל עשיר ומגע מצויין. הפסנתר הוטס לפולין. על מנת לוודא שהמשימה המורכבת הצליחה וכדי להעניק לפסנתר כיוונון נוסף, נשלחתי לפולין .

כך שבעים שנים לאחר האירועים המחרידים שחווה שפילמן בפולין, ומהם נחלץ באמצעות המוסיקה והפסנתר, נסגר מעגל בעל סמליות חשובה: פסנתרן ישראלי מקליט את יצירותיו של שפילמן, ופסנתר ומערכת שהותקנה בישראל מאפשרים למבקרים בפולין לשמוע את יצירותיו של המוסיקאי המחונן.

צפייה בסרטון שמראה איך זה עובד www.youtube.com/watch?v=l7e-hVB6xBU

צפייה בסרטון נוסף: www.youtube.com/watch?v=evYUc77Kpyo

היה היה פסנתר עתיק מאוד מאוד שהמשיך לנגן אפילו ללא מיתרים פרטים בקישורים
 
הקלטה מהפסנתר למחשב? אפשר כמעט בכל פסנתר
 
סוף סוף אפשר לנגן בפסנתר בלי שאף אחד ישמע, לא השכנים ולא הסביבה הקרובה יותר, פשוט שמים אוזניות ובזמן הנגינה שומעים פסנתר נפלא. אפשר גם להקליט ואפשר לחבר להגברה. כטכנאי היחיד בארץ של חברת PianoDisc אוכל להתקין לכם מערכת כזו. פרטים באתר של פיאנו דיסק ב"קישורים" וב "מאמרים"
 
מזג אויר: כשיובש נמשך כמה ימים (מעל 5 ימים) לא מומלץ לכוונן את הפסנתר באותם ימים יבשים, ויש לחכות להקלה ביובש.
 
דף הבית |  אודות |  כוונון |  תיקון |  ייעוץ |  מורים |  למכירה |  פיאנודיסק |  שאלות נפוצות |  מאמרים |  טיפים |  קישורים |  צור קשר |  נבנה ע"י אינדיגו עיצוב ואתרים